Czyszczenie basenów

Żel w płatkach tabletki 2w1 Marimex

Tabletka żelowa przeznaczona do stosowania w basenach naziemnych i podziemnych. Może być używany tylko w odpieniaczu. Zaleca się przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Cena w momencie recenzji: 21 zł

Zestaw podstawowy do chlorowania wody w basenie

Zestaw podstawowej chemii basenowej do uzdatniania wody basenowej za pomocą chloru. W zestawie tabletki Triplex 200g 1kg , pH- 1,5kg, pH+ 0,9kg, tester wody, duży pływak.

Cena w momencie recenzji: 130 zł

Istnieje wiele czynników, które zanieczyszczają wodę w basenie. Są to nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak trawa, liście, pyłki, owady, ale również mikroorganizmy, tj. glony, wirusy, bakterie. Czyszczenie basenu jest więc integralną częścią bezpiecznego pływania. W przeciwnym razie może dojść do powikłań, czy to w postaci podrażnionej skóry, śluzówek oczu itp. Aby utrzymać wodę w basenie w czystości, należy o nią dbać i regularnie usuwać wszelkie zanieczyszczenia.

Czyszczenie basenów naziemnych i podziemnych powinno być połączone na dwa sposoby: czyszczenie mechaniczne i chemiczne. Tylko w ten sposób można osiągnąć skuteczny rezultat. Mechaniczne czyszczenie basenów składa się z wystarczająco mocnego i wysokiej jakości filtra, dla większych zanieczyszczeń, takich jak owady, liście, itp., zaleca się stosowanie odkurzacza basenowego lub siatki do zbierania. Szczotka pomoże Ci z osadami na dnie i ścianach. Czyszczenie chemiczne usuwa wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Chlor, nadtlenek lub chemikalia specjalnego przeznaczenia mogą być użyte do usunięcia konkretnego problemu.