Filtracje basenowe

Intex Easy Set 4,57 x 1,22 m z wkładem filtracyjnym

Szukasz praktycznego basenu do ogrodu, który uprzyjemni Ci gorące letnie dni? Wtedy musisz mieć basen Intex Easy Set o wymiarach 4,57 x 1,22 m, który jest bardzo łatwy do demontażu i rozpoczęcia użytkowania w krótkim czasie. Baseny z konstrukcją samonośną są o wiele łatwiejsze do zbudowania niż baseny z solidną metalową ścianą.

Cena w momencie recenzji: 1214 zł

Tani basen ogrodowy o średnicy 3 metrów wraz z filtracją

Po długim i ciężkim dniu w pracy, ciesz się zasłużonym odpoczynkiem w basenie. Orzeźwiająca woda, przebywanie na świeżym powietrzu i letnie powietrze z pewnością dodadzą Ci energii i przygotują na kolejny dzień pracy. Basen Bestway to cudo, o którym być może nawet nie śniłeś.

Cena w momencie recenzji: 399 zł

Filtracja basenowa służy do wychwytywania grubych zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Do wyboru są dwa warianty filtracji: wkładowa lub piaskowa.

Filtracja piaskowa działa na zasadzie naturalnej, filtrując wodę przez wkład z piaskiem kwarcowym, który wychwytuje wszystkie zanieczyszczenia z wody i zwraca czystą, przefiltrowaną wodę z powrotem do basenu. Jest on ogólnie uważany za odpowiedni rodzaj filtracji dla większych basenów. Zaletą filtracji piaskowej jest duża redukcja zużycia chemii basenowej. Stosowanie filtracji piaskowej jest bardziej ekonomiczne, mniej wymagające, a także przyjazne dla zdrowia.

Filtracja kartridżowa składa się z pompy i wkładu. W porównaniu z filtracją piaskową jest ona bardziej wymagająca w utrzymaniu. Filtracja ta działa poprzez filtrowanie wody przez cylinder, w którym wszystkie zanieczyszczenia są uwięzione, stąd wymaga czyszczenia pod strumieniem wody kilka razy w tygodniu. Zaletą filtracji kasetowej jest niższa cena zakupu i mniejsze zużycie energii. Na wybór filtracji basenowej ma wpływ nie tylko wielkość i objętość basenu, ale także jego konstrukcja. Mniejsze baseny naziemne podłączane są do węży o średnicy 32 lub 38 mm, baseny wpuszczane i wbudowane mają węże lub rury o średnicy 50 mm.